Заявка відправлена
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Бронь - це особлива відстрочка від мобілізації, яка надається працівникам особливо важливих для держави підприємств.
Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що набув чинності 18 травня, описує порядок бронювання співробітників.
Новий закон розширив список професій, представники яких яких яких можуть отримати відстрочку (народні депутати та їхні помічники; бенефіціарні власники підприємств критичної важливості; державні службовці, задіяні в аналітиці законопроєктів або підтримці роботи інформаційно-комунікаційних технологій Верховної Ради та Кабінету Міністрів..
Також закон запроваджує можливість електронного бронювання через портал "Дія".
Загалом забронювати можуть співробітників важливих для функціонування та оборони держави підприємств. У липні розраховувати на відстрочку можуть розраховувати працівники таких структур:
Правила бронювання для всіх підприємств однакові: забронювати можна не більше 50% військовозобов'язаних співробітників і не довше, ніж на 6 місяців. Через півроку відстрочку потрібно продовжувати.
Відповідно до Постанови КМУ від 27 січня 2023 р. № 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час", зазначення в рішенні Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного неправильної інформації про його прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікову спеціальність (профіль), найменування (повне та скорочене) та місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) може бути підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.
Забронювати можливо лише тих працівників, які працевлаштовані офіційно. Щоб мати право на бронь від мобілізації, працівник повинен відповідати двом критеріям: працює на підставі трудового договору або трудового контракту; перебуває на військовому обліку.
Крім самого факту потреби в бронюванні працівника, додатково встановлено вимогу - перебування на спецобліку.
Отже, ТЦК та СП на підставі отриманих від роботодавця документів про бронювання ставить на спецоблік, але в певних випадках має право відмовити в цьому.
Тобто, важливо не лише «отримати бронь», а і переконатись, що роботодавець направив відповідні документи до ТЦК та СП, а ТЦК та СП, відповідно, поставив такого військовозобов’язаного на спецоблік.
Визнання і припинення права власності;
Отримайте консультацію
Наш фахівець проконсультує Вас
30 Серпня, 2024
1 Серпня, 2024
3 Серпня, 2024
9 Серпня, 2024
15 Серпня, 2024
Популярні статті
8 Серпня, 2024
● поліція;● рятувальна служба;● органи державної влади та місцевого самоврядування;● компанії зі сфери медіа та культури;● виробники товарів для армії;● підприємства, які виробляють і ремонтують товари військового призначення, техніку, боєприпаси;● підприємства, яким встановлено мобілізаційні завдання;● інші критично важливі для української економіки підприємства.
Наші контакти
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз
Електронна пошта:
Ми працюємо:
Контактні номери:
Адреса нашого офісу:
au.moc.reywal-xelagil%40ofni
Понеділок - П'ятниця09:00 - 18:00
Одеса, вулиця Героїв Крут, 15, офіс 214/3
КОНТАКТИ
ПОСЛУГИ
КАРТА САЙТУ
Адреса нашого офісу:
Одеса, вулиця Героїв Крут, 15, офіс 214/3
Контактні номери:
© 2025 Liga Lex
Електронна пошта:
au.moc.reywal-xelagil%40ofni